Provádíme kompletní dynamický proplach a výměnu oleje v automatických převodovkách pomocí speciálního zařízení, kdy dojde k výměně až 98% olejové náplně. Výměna oleje v systému automatických převodovek je velmi důležitá, a to i přes to, že někteří výrobci automobilů doporučují výměnu oleje v případě vysokého počtu najetých kilometrů, nebo dokonce že není třeba výměna po celou dobu životnosti vozidla.

Ceník výměny oleje v automatické převodovce:

Alfa Romeo     Alpina     Audi     BMW      Citroen      Dodge      Fiat     Ford      Honda      Hyundai      Chevrolet      Chrysler     

Jaguar     Jeep      KIA      Land Rover      Mazda     Mercedes      MINI    Mitsubishi     Nissan      Opel      Peugeot      Porsche     

Renault      Seat     Subaru     Suzuki    Škoda      Volkswagen      Volvo


Proč měnit?
Pokud chceme převodovce zachovat co nejdéle správnou funkci, náplň prostě měnit musíme. Už z toho důvodu, že je na kvalitu a čistotu oleje citlivější než nejmodernější motory. Specializované servisy tvrdí, že až 80 procent závad na automatech vzniká právě z důvodu znehodnocené olejové náplně převodovky. Převodovka s tzv. „celoživotní“ náplní může klidně fungovat i ve čtvrt milionu kilometrů, ovšem třeba už od poloviny této hranice na sobě zbytečně páchá škody, kterým by se včasnou výměnou náplně dalo předejít. I když se zdá olej od pohledu ještě čistý, časem se z něj vytrácejí původní ochranné a konzervační vlastnosti, potřebné pro správnou funkci těsnění a gufer v převodovce. 


Kdy měnit?
Pokud výrobce sám neudává kratší interval, úplně první výměna oleje by se měla udělat do hranice 100 000 kilometrů. Všechny další pak po 60 000 kilometrech při standardní zátěži, nebo 40 000 km při zvýšené. Tou se myslí například častější tahání vleků, ale třeba i jízdy výhradně v městském provozu. Výměny v krátkých intervalech prodlouží životnost převodovky.

Jak měnit?
Na náplni ani filtrech při výměně svépomocí obvykle mnoho neušetříte. Při výměně klasickým způsobem, bez proplachu dojde k výměně pouze cca. 50% olejové náplně. Z mnoha převodovek lze vypustit třeba jen polovinu olejové náplně, a proto je nutné i několikanásobně naředit starý olej novým, aby měla práce opravdu smysl.

Při odborné výměně se speciální zařízení (plnička) připojí na výstup k chladiči převodovky, nejprve je aplikována proplachovací kapalina, poté se v celém systému převodovky postupně vymění filtr a celá olejová náplň. Při tomto postupu je nutno počítat se spotřebou oleje cca o 2-5l větší, než je skutečná náplň převodovky. Tímto postupem je vyměněno až 98% olejové náplně.