Společnost CAR Performance se zabývá profesionální opravou turbodmychadel použitých v osobních automobilech a dodávkových vozech. Naše nabídka zahrnuje produkty předních výrobců jako je: Garrett, KKK, Schwitzer, Holset, Mitsubishi, IHI, Hitachi, Toyota.

Jak probíhá repasování turba?

Dodané turbodmychadlo je podrobeno celkové prohlídce, kterou je určeno předběžné stanovení jeho technického stavu. V této fázi kontrolujeme mechanické poškození turbodmychadla a přítomnost oleje uvnitř sacího a výfukového obalu. Poté přichází na kontrolu rozvyvážení rotačního systému (radiální a axiální vůle) a také správná funkce nastavení systému tlakové/podtlakové regulace (wastegate a variabilní nastavení lopatek).

Následně demontujeme části turbodmychadla, aby bylo možné posoudit jeho stav důkladně. Nyní může být odhaleno mechanické poškození, které doposud nebylo při prvotním ověření viditelné. Během opravy je vždy vyměněn celý rotační systém, ložiska, těsnící kroužky a další těsnění turbodmychadla.

Zásadním krokem pří opravě turbodmychadla je správné vyvážení rotačního systému turbodmychadla. Obsahuje dvě fáze, nejdříve vyvážení hřídele, následně vyvážení celého rotačního systému s ložisky a středem. Ve druhé fázi jsou simulovány podmínky práce systému ve spalovacím motoru – rotační systém dosáhne rychlosti až 300 000 ot./min. Motorový olej je dodávám pod vhodným tlakem daným výrobcem automobilu (umožňuje ověřit těsnost turbodmychadla). Konečná faze opravy zahrnuje montáž všech dílů dohromady a následné nastavení systému tlakové/podtlakové regulace (wastegate a variabilní nastavení lopatek).

V případě zájmu o Repas Vašeho turbodmychadla nás neváhejte kontaktovat: tel.: + 420 776 14 14 73 nebo This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.